Program SAM® doskonale spełnia zadania związane z księgowo-podatkową obsługą działalności gospodarczej osób prowadzących Księgę Przychodów i Rozchodów lub objętych Ryczałtem Ewidencjonowanym.

Zamawiając program otrzymasz wiele przydatnych funkcji, ułatwiających samodzielne prowadzenie księgowości w małej firmie, takie jak:

Intuicyjny program księgowy dla jednoosobowej firmy. Pobierz za darmo

Prowadzenie Książki Przychodów i Rozchodów lub rozliczanie się na podstawie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. W programie możesz wybrać okres wyliczenia podatku dochodowego (miesięczne lub kwartalne). Program pozwala także na rozliczanie się na podstawie podatku liniowego. Dla ryczałtowców ewidencja przychodów, deklaracja PIT-28/A/B.

Możliwość automatycznego ujmowania 50% kwoty podatku VAT wydatków eksploatacyjnych pojazdów firmowych oraz prywatnych używanych do celów mieszanych, do kosztów podatku dochodowego bezpośrednio do PKPiR i /lub Kilometrówki.

Rejestry sprzedaży i zakupów VAT według aktualnych wzorów.Rejestry sporządzone są jedną z dostępnych metod: memoriałową miesięczną, memoriałowo kwartalną i kasową, z uwzględnieniem obrotów z kilku źródeł. Szeroki wybór deklaracji VAT: VAT – 7, VAT – 7K, VAT – 8, VAT – 9M, VAT – 10, VAT – 11, VAT – 12, VAT – UE/A/B/C, - UEK.

Jednolity Plik Kontrolny JPK_VAT – tworzenie, podpisywanie i elektroniczna wysyłka pliku JPK_VAT, zgodnie z dokumentami zaksięgowanymi w rejestrze VAT.

Moduł programu umożliwiający wysyłanie deklaracji VAT-7 drogą elektroniczną z programu do Urzędu Skarbowego. Po przesłaniu zeznania generowane jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) zawierające numer referencyjny złożonej e-deklaracji.

Wyliczanie składek ubezpieczeniowych właściciela oraz sporządzanie deklaracji rozliczeniowych ZUS (DRA i RSA). Deklaracje mogą być drukowane na oryginalnych formularzach lub przekazywane do programu Płatnik.

Pełna obsługa dokumentów sprzedaży: faktur (RR, MP, marża, wewnętrzna, taxi), faktur masowych, dokumentów korygujących, rachunków, WZ, paragonów. W programie można wprowadzić kilka cen sprzedaży każdego towaru/usługi, upusty, narzuty, komentarze.

Tworzenie i wysyłka JPK_FA - pliku udostępnianego na żądanie w ramach postępowania podatkowego lub kontroli podatkowej.

Wystawianie faktur w języku angielskim i niemieckim! Automatyczne pobieranie kursów walut dla cen w walutach obcych oraz nadruk na fakturze dwóch kont bankowych.

Po wydruku dokumentu może on zostać automatycznie wpisany do Księgi lub Ewidencji przychodów w przypadku ryczałtowców oraz rejestru VAT. Istnieje możliwość rozliczania dokumentów zapłaconych, w momencie wystawienia lub po otrzymaniu płatności w odroczonym terminie. Dzięki archiwum faktur z możliwością podglądu, wydruku i korekty masz stały dostęp do dokumentów.

Program współpracuje z drukarkami fiskalnymi firmy Posnet (rekomendowane modele: Posnet Thermal XL, Posnet Thermal HD, Posnet Thermal HS EJ, Posnet Thermal FV EJ, Posnet Thermal FV).

Rejestracja poszczególnych elementów wyposażenia i wydruk ewidencji. Program umożliwia dzielenie zaewidencjonowanego wyposażenia na grupy np. ze względu na miejsce używania, przeznaczenie, itp.

W programie rejestrowane są dane dla dowolnej ilości pojazdów i za dowolny okres. Dzięki operacjom filtrowania i sumowania można uzyskać informacje o ilości przejechanych kilometrów i kosztach przejazdów w różnych układach.

Prowadzenie szczegółowej ewidencji przebiegu pojazdu wymaganej ustawą, obowiązującą od 01.04.2014 r., dotyczącą możliwości odliczania 100% VATu dla firmowych samochodów osobowych używanych wyłącznie do celów firmowych, w tym sporządzenie informacji VAT-26.

Kontrola zapłat to rejestracja w systemie wpływów i wypływów kasowych, bankowych itp. Program wyeksponuje niezapłacone i niedopłacone dokumenty, pokaże zbliżający się termin płatności i a po jego upływie poinformuje o ilości dni zaległości, a w razie potrzeby pozwoli wyfiltrować dokumenty bez jakichkolwiek zapłat, niedopłaconych, ale także tych przepłaconych, również z uwzględnieniem ich szczegółowych terminowości.

Aplikacja daje możliwość analizy zobowiązań i należności dla poszczególnych kontrahentów, zawiera historię dokonanych transakcji, informuje o aktualnym stanie środków pieniężnych, dzięki czemu możliwe jest lepsze zaplanowanie swoich wydatków.

Plan kont jest przydatny do wydzielenia interesujących kosztów (np. reklama, transport, koszty biura i administracji, itp.) oraz sprzedaży (np. ze względu na rodzaj, miejsce, akwizytorów, itp.). Nie trzeba przeszukiwać dokumentów, aby uzyskać potrzebną informację.

Plan Kont można ułożyć samodzielnie lub skorzystać z przykładów proponowanych w programie, który po określeniu zakresu działalności, rodzajów zakupów i kosztów wybierze najbardziej optymalny Plan kont.

Baza kontrahentów, w której przechowywane są wszystkie dane o klientach i dostawcach. Możliwość sprawdzenia historii transakcji i płatności z danym kontrahentem.

  • Automatyczne pobieranie danych kontrahenta z bazy GUS. Program, łącząc się z bazą GUS-u wyszukuje, pobiera i wstawa dane kontrahenta we właściwych polach. Opcja ta usprawni proces wystawiania faktur oraz sam proces księgowania.
  • przelewy i przekazy – drukowanie blankietów przelewów (zwykłych, po rozliczenia z Urzędem Skarbowym, ro rozliczenia z ZUS) oraz przekazów pocztowych i bankowych.
  • transakcje UE ,
  • adresowanie kopert,
  • noty i dowody wewnętrzne,
  • wykresy i analizy,
  • wydruki w formacie PDF z możliwością wysyłania emailem wprost z programu.
Logo

FORMSOFT sp. z o.o. sp. k.
ul. Św. Antoniego 23
50-073 Wrocław

NIP: 897-180-29-53
KRS: 0000530554

Oddział:
ul. Chojnowska 76-78
59-220 Legnica

Biuro Obsługi Klienta
tel. 76 854-79-58
skp@formsoft.pl
pn-pt 8:00 - 16:00

Dział Handlowy
tel. 76 854-79-58
handlowy@formsoft.pl
pn-pt 8:00 - 16:00

O PROGRAMIE